Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

АТМАРАВІ

Автор padbiarez, 29 декабря 2006, 18:51:42

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

padbiarez

Здаецца, нарэшце ў Беларусі зьявілася новая імя -- Атмараві. Маю на ўвазе расейскамоўных аўтараў і выканаўцаў, бо пасьля Аляксея Шадзько нічога такога яркага не было. Мне вельмі падабаецца, што робіць Атмараві. Гл. www.atmoravi.net
І сястра ў яго пявучая...

Rider

Помоему, это какая-то шляпа!!! Все уже было у Курылева на сольных альбомах. Хотя вид у этого "Исполнителя" впечатляющий!
Как дорог край березовый, в малиновой заре!!!!
(с) АнсамБЛЬ "Верасы"

Rider

Давно хотел у Вас, Padbiarez, спросить, а необходимо ли переводить названия песен и групп с русского на белорусский, если они изночально на русском себя назвали .Например, "Атморави" так себя называет и поет, а не "Атмараві",
с другой стороны Палац он и есть Палац, не кто его "Дворцом" не назвает,КРАМА как "Магазин" или "Лавка" в русскоязычных изданиях не пишут.
Вопли Відоплясова раньше пробовали писать как "Лямант Відаплясава", теперь слава богу перестали.
Нейро Дюбель всегда ( 10-15 лет так точно) так себя и навали и писались, а никак ни "Нейра Дзюбель" или "Нэўра".
Битлз ведь никто серьёзно "Жучкамі" ня клікаў, між іншым?
Так как? :confused2
Как дорог край березовый, в малиновой заре!!!!
(с) АнсамБЛЬ "Верасы"

padbiarez

Райдэр, назвы насамрэч перакладаць нельга, "Крама" застанецца "Крамай", як і была. А вось напісаньне прозьвішчаў, псэўданімай -- гэта ўжо прэрагатыва мовы. Мы ж ня можам па-беларуску пісаць Пушкин, так? Бо памылкай будзе. А вось пры перакладзе паэмы на беларускую мову будзе "Скупы рыцар", а ніяк ня інакш. Таму па-беларуску Атмараві. Усё ж элемэнтарна!
А альбом насамрэч вельмі добры. Перайманьні, Курылёў... У кожнага пры жаданьні можна знайсьці нешта "чужое".

Rider

Тут я з Вамі згодзен.
Няма больш пытанняў.  :gentleman:
У Атмараві бязумоўна ёсць харызма.
Как дорог край березовый, в малиновой заре!!!!
(с) АнсамБЛЬ "Верасы"

Fed

Ну паслухау я гэтага Атмарави учора у Графицях ...
ну неяк так... э-э-э :rolleyes:
нияк, карацей.  :confused:
Vita brevis, ars longa