Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Диски песняров Борткевича

Автор vitaly, 02 июля 2004, 07:13:26

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

yurii

#45
Меня  очень интерерсует последний диск Борткевича Песняры 2004
Если можешь свяжись со мной doronin_yurii@mail.ru
Доронин Юрий

padbiarez


yurii

Меня интересуешь и ты и диск Борткевича.

padbiarez

Дарэчы, на мінулым тыдні заходзіў рэжысэр Уладзімер Арлоў, аўтар двух фільмаў пра "Песьняроў". пабачыў гэты дыск і адразу адзначыў памылку ў аўтарах песьні "Горят костры далёкіе": тэкст не Матусоўскага -- ён сказаў, -- а нейкага паэта-лётчыка. Прозьвішча назваў, але я не запомніў :( Схільны верыць Арлову...

Aleksander

Цитата: padbiarez от 10 декабря 2007, 19:56:18
Дарэчы, на мінулым тыдні заходзіў рэжысэр Уладзімер Арлоў, аўтар двух фільмаў пра "Песьняроў". пабачыў гэты дыск і адразу адзначыў памылку ў аўтарах песьні "Горят костры далёкіе": тэкст не Матусоўскага -- ён сказаў, -- а нейкага паэта-лётчыка. Прозьвішча назваў, але я не запомніў :( Схільны верыць Арлову...
Я вось, таксама, схільны верыць Арлову, што ў "Камедыянце" Мулявін напісаў дзьве песьні, а не адну.
Дарэчы, парапытайце, калі ласка, пры наступнай сустрэчы.
Няма таго, што раньш было...

ППК

ЦитироватьДарэчы, на мінулым тыдні заходзіў рэжысэр Уладзімер Арлоў, аўтар двух фільмаў пра "Песьняроў". пабачыў гэты дыск і адразу адзначыў памылку ў аўтарах песьні "Горят костры далёкіе": тэкст не Матусоўскага -- ён сказаў, -- а нейкага паэта-лётчыка. Прозьвішча назваў, але я не запомніў  Схільны верыць Арлову...
Если позволите вопрос: "А причём к этому факту альбом Распавядальная?"

Eugene

Дмитрий малость перепутал.
Песня "Костры горят далёкие" не на альбоме БГА, а на диске ПБ "Не во сне ли", и там ошибка или опечатка - автор стихов не М. Матусовский, а Иван Шамов, действительно, лётчик: http://mokrousov.samnet.ru/biography10.htm
CD "Песняров", выпущенные фирмой "Ковчег", продаются в магазинах:
- Новое искусство
- Выргород
- Дом культуры
- Музыкальный бутик

Олег Верещагин


padbiarez

Сапраўды, наблытаў  :mad: Па самыя вушы ў тых дысках. Толькі гэта на вокладцы альбому "Почему не ведаю". Точна!