Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Cd

Автор Ліцьвінскі Зубр, 11 апреля 2003, 22:16:10

« назад - далее »

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

Ліцьвінскі Зубр

На згаданай старонцы http://popsa.narod.ru/bio/013/013d.html ёсьць CD Песьняроў "2001".
У 2002 (ці на пачатку 2003) выйшаў другі наклад дыска.
Адрозьненьні — наддрукоўкі лягатыпа і назвы банка — Белпромстройбанк, на паліграфіі і на самім дыску.
Можна глянуць — http://disk.shop.by/1672.html

Было таксама некалькі пірацкіх.

padbiarez

Я сёньня ведаю рэпертуар 4 перавыданьняў "П", якія рыхтуюцца ў Менску. Гэта будзе такая рэтрасьпектыва паводле асобных тэматычных напрамкаў творчасьці ансамбля. На жаль, больш падрабязна казаць не маю права. У рамках гэтага праекта таксама заплянавана выданьне 2 мультымэдыйных дыскаў. Вось на іх напэўна будуць творы, якія раней не выдаваліся наогул.

Valdemar

Дмитрий, можно хоть намек-уточнение: Содержимое CD уже все выпускалось на пластинках "Мелодии" / дисках "Moroz records"? Или будут и какие-либо оригинальные записи?

padbiarez

Наколькі мне вядома, пакуль гаворка ідзе толькі пра перавыданьні без аніякіх прэм'ер. Задуманы такі плястыкавы блёк з буклетам.

Ружанский Виталий

На сайте //www.soyuz. ru появился CD Песняров Молодость моя. Данные о диске с этого сайта привожу ниже

16. Песняры
Альбом: "Молодость Моя"
Тип носителя: CD. Лейбл: СОЮЗ. Страна: Россия. Дисков: 1. Срок доставки: 7 дней. Штрихкод: 4601250320779

К сожалению, больше никакой информации об этом диске нет. Если кто-то что-то знает о нем (названия песен, какие использованы фонограммы и т.д.)-поделитесь...

Сергей Демидов

Данный диск есть российское переиздание диска "Песняры 2001". Все песни представляют собой записи, которые до этого диска (Песняры 2001) нигде официально не публиковались. Российский релиз снабжен суперобложкой и восьмистраничным буклетом в котором приведены тексты некоторых песен (причем белорусские тексты только в русской графике), а также фотографии (довольно мелкие) Песняров-Лявонов разных периодов - в основном повторы морозовского издания. На суперобложке и на титуле то же фото что и на белорусском "Песняры 2001", но вмонтировано в другой фон.
Если есть более конкретные вопросы - задавайте.
Ребята, давайте жить дружно!

padbiarez

А вось вам, песьняраманы і песьняралюбы, яшчэ новенькая інфармацыя. У Менску рыхтуецца да выданьня альбом "Песьняры-2003" (бэнд Л.Барткевіча). Даю плэй-ліст.
Почему не ведаю; Конік патлаты; Костры горят далёкіе; Ты моя надежда; Ой, рана на Йвана; По волне моей памяті; Реквіем (памяті В.Мулявіна); Рэчанька; Седіна в бороду; У тым сяле; Позові меня.
Такі вось сьпісачак. А яшчэ я бачыў сапраўднае цуда: плякат бэнда Барткевіча (без скаражонка), на якім белым па чорнаму (г.зн. жоўтым па блакітнаму) напісана "Художественный руководітель -- засл. артіст Беларусі Леонід Борткевіч". А калі і хто яго прызначаў? Хіба што цяпер, калі на вольныя хлябы падаліся, захацеў -- прызначыў.

padbiarez

І гэта яшчэ ня ўсё: рыхтуецца таксама сольнік Леаніда, запісы розных гадоў і ў розных кампаніях. Як што зьявіцца з гэтых дыскаў -- паведамлю. Тым часам спрабую дастаць двайнік "Песьняроў", на якім поўны збор песень аўтарства Лучанка. Пакуль не атрымліваецца.

Alex Ry

Большое спасибо за информацию о дисках.Обязательно сообщите,где их можно преобрести, и какие песни на них представлены.
Алексей Рящин

padbiarez

Нарэшце наткнуўся ў Менску (Камароўскі рынак, крама фірмы "Вігма") на двайнік І.Лучанка з "Песьнярамі". У адным боксе два дыскі, кніжка нібыта з тэкстамі і нотамі. Выдадзена даволі добра, пры кожнай песьні -- год запісу (ці выданьня? -- не магу зараз сказаць). Але кошт... Для Беларусі кошт двайніка, нават з тоўстай кніжкай, у амаль 24 тысячы (даляр -- 2100) -- гэта аж занадта.

Alex Ry

Извините,я не понял,2100 долларов-это цена?Какие песни включены в этот двойник?
Алексей Рящин

Fed

2100 бел. рублей = 1 доллар;
т.е диски стоят 12 уе
Vita brevis, ars longa

Alex Ry

Слава богу!Я уж испугался,чуть штаны не слетели.Вот,что значит языками не владеть.
Алексей Рящин