Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Концерты "Белорусских песняров"

Автор Gavr, 17 августа 2015, 15:46:57

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Игорь

А не сохранилась ли у Андрея Скробота фотография со встречи с Владимиром Мулявиным, о которой он так вдохновенно вспоминал?
В похожей обстановке проходила та встреча...
Широкой души человек Андрей Скробот...
Плесень размножается спорами. Не спорьте с плесенью.

gansales

І па-беларуску.

«Беларускія песняры» у Мінску: госці, а таксама — царкоўны хор

Ансамбль «Беларускія песняры» рыхтуецца да выступлення ў Канцэртнай зале «Мінск» 13 лістапада. Акрамя самых вядомых песень калектыву і класічных кампазіцый «Песняроў» запланаваны ўдзел музыкантаў розных стыляў.

Адзін з нумароў рыхтуе хор Мінскай духоўнай семінарыі пад кіраўніцтвам протадыякана Андрэя Скробата. На рэпетыцыі калектыву ў мястэчку Жыровічы на Слонімшчыне пабывалі артысты «Беларускіх песняроў» Уладзіслаў Місевіч і Аляксандр Кацікаў. Яны распавялі пра тое, як ішла праца над абраным нумарам з рэпертуару «Песняроў» у 1970-х, а таксама ў складзе «Беларускіх песняроў».

 
«Упэўнены, гэтая прыгожая, мілагучная рэч не пакіне абыякавымі гледачоў. А для многіх і зусім прагучыць упершыню: столькі ёй гадоў», — адзначае Уладзіслаў Місевіч.

 
«Хлопцы-харысты з першых жа акордаў паказалі сябе гатовымі да працы над сур'ёзным матэрыялам, хоць некаторым з іх ледзь споўнілася 18 гадоў», — падтрымлівае калегу Аляксандр Кацікаў.

 
«У аранжыроўцы мы з семінарыстамі пачулі нават водгукі калядных гімнаў! Таму песня гэтая арганічна прагучыць з вялікай сцэны ў выкананні харыстаў семінарыі», — кажа рэгент хору, протадыякан Андрэй Скробат.

 
Білеты на канцэрт даступныя на сайтах білетных аператараў: Ticketpro.by і Kvitki.by.

http://novychas.info/kultura/afisha/bjelaruskija_piesniary_u_minsk/

Игорь

Плесень размножается спорами. Не спорьте с плесенью.

elzashaim

Не нашла видео этого дуэта. Я так понимаю, это концерт Стаса Михайлова в Кремле от 06.06.2015



Не совсем понимаю, зачем это надо Белорусским Песнярам. Как будто бэк-вокал С.Михайлова.
Ты ў сэрцы маім, Беларусь.

Зинаида



Да, действительно, как-то не сочетается Белорусские Песняры и С. Михайлов

Gustaf

Ожидал большего от концерта, наверное потому что подсознательно хотелось старых хитов из золотых времен 70-80х. Мне показалось, что публика больше оживлялась больше именно на них. Или может быть потому что пятница 13 ? :)  Мутные белорусские звезды (Ланская и ещё кто-то)  + непонятный хор показались совсем не в тему. Одну песню (каждый четвертный) могли бы уже выучить, чтобы не петь по бумажке. Второй сингл, уже из религиозного репертуара - в общем контексте концерта мне показался не совсем уместным.

Дайнеко и Пеня весь концерт недовольно жестикулировали, указывая операторам за пультом на мониторы, обращенные к ним..

Удивила жена, сказав после концерта, что по её мнению (работает в больнице анестезиологом-реаниматологом)у Игоря Пени налицо все признаки человека, пережившего инсульт (плохо слушается левая нога - частично поражена правая часть мозга). Мне же казалось, что Пеня выглядит по стариковски дряхлым, хотя голос был отменным. 

Бухающая свадьба на заднем фоне (в фойе перед кз минск) и бУхающие басы свадебной "музыки" были очень "в тему", привет организаторам концерта.


Культура 102.9, Беларусь 3, ВГТРК "Культура"

Иван Капсамун


gansales

#22
На канцэрце "Беларускія песняры",  скажам шчыра,  некалькі разоў рызыкнулі.  Ужо ад пачатку змянілі некаторыя стандарты пабудовы свайго канцэрта (некаторыя звязкі нумароў не адзін год,  мяркуючы па наведаных выступах і відэазапісах,  былі прадказальнымі),  і атрымаўся больш свежы "разгон" усёй праграмы.  У ансамблі пабудавалі трэкліст,  збольшага,  на ўласным рэпертуары часоў "Песняроў" і "Беларускіх песняроў" ці на "натуралізаваным" "песняроўскім". Без "Волагды",  без "Беларусіі"! Дастаткова аказалася "За полчаса до весны" з далікатным выкананнем і згадкай пра ўсіх "песняроў" і Уладзіміра Мулявіна (прынамсі,  хапіла мне,  а зала,  канечне ж,  прагла больш менавіта такіх рэчаў:  фінальная "...Пушча" таму сведчаннем).  Затое быў цудоўны "Ручэй,  "Не кувай зязюленька" Дзмітрыя Даўгалёва,  якую тры гады таму Валерый Дайнэка абяцаў прапанаваць для ансамбля,  новая версія "Жалейкі" (мне такія жартоўныя рэчы падабаюцца, калі ў іх больш меладычнасці,  распеваў фірмовых -- карацей,  я за колішні варыянт) і "Ночкі цёмнай" (адзначу,  дарэчы, вельмі моднае гучанне,  вельмі спадабалася) .
Даспадобы прыйшлася "Добры вечар,  дзяўчыначка!".  Дайнэка ў ёй прыўнёс нечаканую вакальную "разыначку" (ягоны голас з усімі адметнасці і манера і зробленая ў той самай "песняроўскай" манеры аранжыроўка). Але па рэакцыі залы адчуў,  што меркаванні публікі і мае ўласныя на таленты Алёны Ланской супадаюць. Урэшце,  партыя "дзяўчыначкі" атрымалася прыемнай,  вакал Ланской тут не падаўся чымсьці неадпаведным.   (З выхадам на сцэну спявачкі звязаны той няёмкі момант,  калі заслужаных артыстаў Беларусі на сцэне раптам стала чацвёра.)  Але яшчэ больш стрыманай зала была на выступленні Аляксея Гроса ў "Зачарованай".  Ягоны голас,  падача і нават вымаўленне у гэтай песні падаліся не да месца.  Хор спадабаўся,  у "Кожным чацвёртым",  у прыватнасці.  Можа, хіба,  не хапіла сумеснага ўрыўку з ансамблем,  хаця б куплета?
На гэтым канцэрце шмат спяваў Ігар Пеня,  з задавальненнем,  як мне падалося (наогул,  хацелася б пачуць ад яго новыя работы) . Менш спяваў, хаця я не запісваў і з калькулятарам не сядзеў,  Аляксандр Кацікаў.   А можа,  крыху больш,  скажам так,  харавых рэчаў рэчаў было,  таму сольныя нумары глядзеліся больш "выпукла "?  Шмат цудоўнага голасам Валерыя Дайнэкі.  Адзначу згадкі пра "Бітлз".  Думаю,  пра колішнюю версію "Yesterday", нагаданую Уладзіславам Місевічам,  95% залы не тое,  каб не памяталі,  але нават не ведалі.  Як не памяталі/не ведалі,  што ён спяваў як саліст у свой час.  Думаю,  і тое,  што фінальная "Let it be" таксама калісьці выкарыстоўвалася яшчэ "Песнярам" варта было адзначыць асобна,  а мо пад фінал проста забыліся.  (Як і пра выкананне "бітлоўскіх" "Because" ды "While my guitar gently weeps" самімі "Беларускімі Песнярамі" не пашкодзіла б:  проста для кантэксту,  каб засведчыць,  што ўсё не проста  так.)
Хацеў быў напісаць,  што канцэрт з ліку стабільна моцных вялікіх канцэртаў ансамбля,  але перачытаў і вырашыў:  нават больш.  "Беларускія песняры" ў такіх свайго кшталту справаздачных выступленнях сведчаць не гатоўнасць да зменаў нават,  а самыя тыя змены ў аранжыроўках,  у варыянтах "прывязак"/"адвязак" ад "Песняроў",  у балансаванні паміж інтарэсамі публікі,  што заплаціла за не самы танны па беларускіх заробках білет,  і рухам калектыву. Дарэчы,  цікава было б новыя аранжыроўкі пачуць у адным альбоме (нават у інтэрнэт-рэлізе).  Набягае прыстойны набор:  абноўленыя "Касіў Ясь канюшыну",  "Рэчанька",  "Ночка цёмная"...
Мой выбар з канцэрта:  "Ночка цёмная",  "Ручэй",  "Добры вечар,  дзяўчыначка",  інструментал "Зорка Венера" на пачатку з матывамі вядомых "песняроўскіх" рэчаў,  "Ці ўспамінала ты мяне?",  выкарыстанне фрагмента "Рэчанькі" як інтра...
На дзіва для сябе,  не падзяляў пачуты рэпертуар на беларускамоўны і іншамоўны.  Нават сам сабе здзівіўся :-) 


gansales


Захаров Сергей

А я так понял Евгения Рябого сменил Андрей Терехович. Временно или постоянно?
— Нужно, господа офицеры, любить барабан больше, чем всякую другую музыку. Не стыдитесь, если его божественные звуки вызовут у вас слезы. Это значит, что вы настоящие воины.  А.С, Новиков-Прибой

Eugene

Цитата: gansales от 15 ноября 2015, 05:15:53Фотарэпартаж газеты "Культура": http://kimpress.by/index.phtml?page=2&id=12149&DomainName=cult
БП очень идут строгие костюмы, классно смотрятся.
CD "Песняров", выпущенные фирмой "Ковчег", продаются в магазинах:
- Новое искусство
- Выргород
- Дом культуры
- Музыкальный бутик

Игорь Куницкий

Цитата: Eugene от 16 ноября 2015, 05:20:29БП очень идут строгие костюмы, классно смотрятся.

Это точно. Еще бы прическу всем такую, как у Мисевича...

modest

#28
Цитата: Gustaf от 14 ноября 2015, 08:56:51Ожидал большего от концерта может быть потому что пятница 13 ?



                                День был действительно очень тяжёлым.
    Помимо "Пятницы, 13" ещё были разрушительными Марс и Меркурий - вот откуда пальба и стрельба... Хотел предупредить об этом, но не решился, думал: стоит-ли?
    Вообще, Белорусским песнярам свойственно выступать именно в "тяжёлые" дни. Вспомним, хотя бы, их концерт в Кремлёвском дворце пару лет назад во дни Затмения...
    Это всё потому, что другие отказываются, проконсультировавшись со специалистами, и эти "бросовые дни" достаются БП и другим закалённым бойцам, которым всё нипочём!  :) )
"Может в 3001-ом году наши песни ещё услышат..."

Gavr


Хор Минской духовной семинарии сердечно благодарит ансамбль «Белорусские песняры»
 за совместное выступление и надеется на дальнейшее развитие взаимоотношений.
...

http://minds.by/news/hor-minskoj-duhovnoj-seminarii-prinyal-uchastie-v-kontserte-belorusskih-pesnyarov#.VlQ6pnbhBhE

http://vk.com/video106441289_171646933