Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

Раскиданное гнездо

Автор padbiarez, 19 марта 2008, 15:29:22

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

padbiarez

Тут вось такая даволі цікавая інфармацыя:

"Folk news"

20 сакавіка а 21-ай гадзіне ў праграме "Новая зямля" (Радыё Unistar, Менск – 99,5 FM, Берасьце – 102,3 FM, on-line трансьляцыя – www.unistar.by):
- "Veitan in an acid childhood" – спадчына Паўночнае Беларусі ў "кіслотных апрацоўках";
- гурт Unia – дэбютны інтэрнэт-сынгал;
- Этна-трыё "Тройца" – два новыя альбомы запар;
- аркестра "Харошкі" – альбом "Лірыка" да гастроляў па Эўропе;
- сямейны дуэт Аляксандра й Канстаньцін – DVD з акустычным канцэртам;
- Зьм. Падбярэзскі й "Князь Мышкін" – сумесная праца паводле паэмы Я. Купалы "На куцьцю" (працоўны матэрыял);
- С. Картэс і "Песьняры" – саўндтрэк да кінастужкі "Раскіданае гняздо", 1982 г. (5 песень).

Пра маю работу з "Князям Мышкіным" скажу, што я толькі начытаў тэкст, далей два музыкі (гітара з апрацоўкамі і духавыя драўляныя) з далучэньнем дуды адвольна імправізавалі. Што з гэтага атрымаецца -- казаць цяжка пакуль, але гэта вельмі незвычайна.

Я ж зьвяртаю ўвагу на апошні пункт праграмы. Аўтар праграмы клярнэтыст "КМ" Віця Сямашка робіць цікавую праграму, а ўчора прэзэнтаваў мне МР3 дыск з запісам 9 праграм пра беларускую біт-музыку канца 60-пачатку 70. Ён правёў вялізарнейшую працу за пошуках фанаграм, запісу інтэрвію, у тым ліку й з Валерам Дайнэкам.

Хто мае магчымасьць -- запішыце песьні для "Раскіданага гнязда". Цікава будзе паслухаць.

Valdemar

Цитата: padbiarez от 19 марта 2008, 15:29:22
...20 сакавіка а 21-ай гадзіне ў праграме "Новая зямля" (Радыё Unistar, Менск – 99,5 FM, Берасьце – 102,3 FM, on-line трансьляцыя – www.unistar.by): ...
- С. Картэс і "Песьняры" – саўндтрэк да кінастужкі "Раскіданае гняздо", 1982 г. (5 песень)...
http://www.unistar.by/programs/nz.html

- 5 песен ! - Потребность записи сегодняшнего FM-радиоэфира актуальна.
(Качество интернет-трансляции недостаточно хорошее)

Олег Верещагин

А какие ещё две? Может, у меня они и есть, но я не знаю, что они из этого фильма.
http://www.pesnyary.com/album.72.html

Олег Верещагин

#3
По просьбе Valdemarа записал часть передачи, посвящённую "Песнярам" и фильму "Раскиданное гнездо". Прозвучало 5 песен.
Можно скачать как целиком (с комментариями), так и разбитую по песням. Качество mp3 128kbps stereo (хотя вроде бы сами записи моно). Записывал с интернета.
[hide]Скачать можно здесь[/hide].
Качество немного лучше, чем выкладывалось ранее.

Анатоль

Спасибо Олег! Спасибо Vaidemar! :flowers:

Aleksander

Няма таго, што раньш было...

Incurious

Дзякуй Padbiarez , Valdemar и Олег ! Так вот , по крупицам , и собираются впоследствии большие коллекции. :super:

Valdemar

Поблагодарим Виктора Семашко, автора радиопрограммы "Новый дом", звукорежиссера Вадима Степановича за интересную передачу и уникальные песняровские записи.
Это именно исходные аудиоматериалы, использованные в фильме "Раскиданное гнездо", а не фрагменты аудиодорожки фильма, где местами присутствуют посторонние шумовые эффекты.

Алекс (ВЕТРОВ)

Спасибо всем за эти редкие записи!
HF

Игорь Куницкий

Спасибо всем: информированному padbiarezу, настойчивому Valdemarу и безотказному Олегу! Олег, а тебе еще и благодарность в личное дело.

gansales

Калі быў на спектаклі "Раскіданае гняздо", пастаўленым ў нашым горкаўскім тэатры тым самым Барысам Луцэнкам, што і фільм здымаў, адзначыў некалькі песень у выкананні Мулявіна з таго самага саундтрэка. Спектакль даволі рэдкі, нешта раз на квартал паказваюць. Калі хто хоча - зазірайце ў афішу рускага тэатра.

Aleksander

Цитата: gansales от 22 марта 2008, 01:31:35
Калі быў на спектаклі "Раскіданае гняздо", пастаўленым ў нашым горкаўскім тэатры тым самым Барысам Луцэнкам, што і фільм здымаў, адзначыў некалькі песень у выкананні Мулявіна з таго самага саундтрэка. Спектакль даволі рэдкі, нешта раз на квартал паказваюць. Калі хто хоча - зазірайце ў афішу рускага тэатра.
3 апреля будет.
Няма таго, што раньш было...

Богданович

Если можно, перезалейте "Раскиданное гнездо", весь целиком (что был выше). Слетела система вместе с записью (не успел сохранить отдельно). Заранее спасибо.
Мой адрес: bsvbms@gmail.com

Олег Верещагин

Цитата: Богданович от 01 сентября 2008, 23:29:07
Если можно, перезалейте "Раскиданное гнездо", весь целиком (что был выше). Слетела система вместе с записью (не успел сохранить отдельно). Заранее спасибо.
[hide]Перезалил.[/hide]

Anya.G.

скажите, а где сам фильм можно скачать?