Коллективы

Справка

Музыканты

Дискография

Песни

Концерты

Фотогалерея

Публикации

Новости

Парад ансамблей

Мы в ВКОНТАКТЕ

 

поиск песни

Автор Makar, 14 августа 2006, 09:36:41

« назад - далее »

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Arkady

Сябры! Из последних сил ищу видео "Марыси" с И.Пеней и не нахожу. :pray:

Arkady

#61
"Зорка Венера" в YouTube:


On the fly

Цитата: Marrisha от 12 августа 2007, 23:43:33
Ищу песню "Зорка Венера" в исполнении Песняров. Может у кого-нибудь есть).

Я тоже ищу. Есть вот эта версия.

http://www.shara.by/download/~file=9148e4fe2f1875fc2b70b8fa7f755ce343f1b00c

Но звучит как TV-Rip. Если у кого-нибудь есть качество получше, прошу поделиться.

Viewer

У мяне ёсць «Зорка Венера» толькі ў выкананні Анатоля Ярмоленкі і ансамбля «Сябры». Трэба?

On the fly

Цитата: Viewer от 28 сентября 2007, 01:00:50
У мяне ёсць «Зорка Венера» толькі ў выкананні Анатоля Ярмоленкі і ансамбля «Сябры». Трэба?

Трэба. Буду вельмi ўдзячны :-)

Aleksander

Цитата: On the fly от 28 сентября 2007, 00:44:01
Я тоже ищу. Есть вот эта версия.

http://www.shara.by/download/~file=9148e4fe2f1875fc2b70b8fa7f755ce343f1b00c
Но звучит как TV-Rip. Если у кого-нибудь есть качество получше, прошу поделиться.
Сколько ищу "Песняров"- "Зорка.." была только в варианте тв-рипа с концерта в Белгосфилармонии в 1991г.
Насчёт существования студийной записи ничего неизвестно.
Няма таго, што раньш было...

Viewer

Ах, так, я ж тут абяцаў «Зорку Венеру». Вось яна ў складзе невялічкага канцэрта: http://shara.by/download/~file=36f3e55500b1203c3e8727482bc498ece68a666e. Я аб'яднаў у яго некалькі песень на вершы беларускіх паэтаў пачатку XX стагоддзя. Першыя дзве напісаны іх сучаснікамі (Сымонам Ракам-Міхайлоўскім і Міколам Равенскім), а трэцяя — нашым сучаснікам, колішнім удзельнікам ансамбля «Песняры» Алегам Моўчанам.
А вось цікава, дарэчы, Таццяна Моўчан — гэта нейкая свачка (мо жонка?) Алега Моўчана ці не?

ППК

ЦитироватьА вось цікава, дарэчы, Таццяна Моўчан — гэта нейкая свачка (мо жонка?) Алега Моўчана ці не?
Жена Молчана - артистка Ирина Видова

   

gansales

Цитата: ППК от 01 октября 2007, 21:57:26
Жена Молчана - артистка Ирина Видова

   

Па-мойму, другая...

ППК

ЦитироватьПа-мойму, другая...
Возможно "старость" начала сказываться на памяти, но где-то на этом форуме есть статья о свадьбе Молчана и там всё это указано...

padbiarez

Тацьцяна Молчан -- першая жонка Алега. Ірына Відава -- другая.

batanuk

Может есть у кого песня Чырвоны касцёл? Был бы очень признателен за ссылку :)

padbiarez

"Каля Чырвонага касцёла" правільна называецца. Паспрабуйце парыцца ў Сеціве праз пошук. Калі што -- маецца на СД. Выдавалася ў свой час "Ковчегом" на аўтарскім дыску паэта Лявона Пранчака.

merser

Люди добрые, помогите мне...
"Чернявая, бельнявая, а третья рыжа кучарявая" - это Песняры поют или нет. И если можно, то где скачать эту песню?
Спасибо. Сергей

gansales

Цитата: padbiarez от 25 октября 2007, 14:37:24
"Каля Чырвонага касцёла" правільна называецца. Паспрабуйце парыцца ў Сеціве праз пошук. Калі што -- маецца на СД. Выдавалася ў свой час "Ковчегом" на аўтарскім дыску паэта Лявона Пранчака.

А ці не назавеце, што на тым дыску яшчэ ёсць?